LUT:sta valmistui iso joukko opiskelijoita - Lue nimet täältä

Lappeenrannan teknillinen yliopisto.  Janne Koivisto

Heikki Kemppainen

Lappeenrannan teknillinen yliopisto on valmistunut 20.12.2016 27 tekniikan kandidaattia, 35 diplomi-insinööriä, 1 tekniikan tohtori, 7 kauppatieteiden kandidaattia, 16 kauppatieteiden maisteria, 2 kauppatieteiden tohtoria.

Kauppatieteiden tohtorit

Jari Kattainen, Hämeenlinna

Igor Laine, Lappeenranta

Tekniikan tohtorit

Kemiantekniikka:

Sami-Seppo Ovaska, Lappeenranta

Kauppatieteiden maisterit

Kafil Ahmad, Helsinki

Maija Castrén, Helsinki

Päivi Hyytiäinen, Lahti

Juhomatti Kauppinen, Helsinki

Miika-Matias Kiminki, Kouvola

Maria Kuutsa, Helsinki

Jukka Lind, Lappeenranta

Tomi Mankinen, Espoo

Mika Matela, Lappeenranta

Amada Ng, Helsinki

Anton Nikkari, Lappeenranta

Nina Saari, Helsinki

Evgeny Sobolev

Veera Toivonen, Varkaus

Diplomi-insinöörit

Industrial Engineering and Management:

Elizaveta Drobysheva, Ulkomaat

Nikita Vlasov, Ulkomaat

Zi Yuan, Lappeenranta

Tuotantotalous:

Kimmo Kansanoja, Helsinki

Marjo Kivistö, Lappeenranta

Jukka Korhonen, Mäntsälä

Tuomo Korpinen, Helsinki

Antti Kovalainen, Lahti

Heini-Maria Partanen

Kalle Reunanen, Helsinki

Kalle Sulkanen, Helsinki

Jouni Åhman, Helsinki

Tietotekniikka: Mikko Turunen, Kouvola

Jani Vehviläinen, Helsinki

Energiatekniikka:

Jaakko Hyypiä, Virolahti

Hadi Nazarian, Lappeenranta

Aleksi Rantasalo, Nousiainen

Ville-Matti Rissanen, Lappeenranta

Sähkötekniikka:

Arun Bhattarai, Lappeenranta

Tuomas Kelloniemi, Kemijärvi

Perttu Suikkanen, Imatra

Konstantin Vostrov, Lappeenranta

Ympäristötekniikka:

Mikko Lampinen, Kotka

Vesa Liukkonen, Lappeenranta

Sara Merin, Helsinki

Konetekniikka:

Joel Salo, Puumala

Jaakko Salonpää, Turku

Aleksi Toiviainen, Kerava

Vijaikrishnan Venkataramanan, Ulkomaat

Laskennallinen tekniikka:

Minjah Zaheer, Ulkomaat

Kauppatieteiden kandidaatit

Tommi Karvinen, Helsinki

Jaakko Mantila, Lappeenranta

Heidi Marjoranta, Espoo

Tuomas Tiilikainen, Helsinkin

Jennika Tukiainen, Helsinki

Annariikka Virtanen, Lappeenranta

Tekniikan kandidaatit

Tuotantotalous:

Alexander Matrosov, Lappeenranta

Kristiina Pönniö, Järvenpää

Energiatekniikka:

Joona Heinonen, Laitila

Heimo Hiidenkari, Lappeenranta

Atte Korhonen, Lappeenranta

Touko Miettinen, Lappeenranta

Teemu Sikanen, Lappeenranta

Jaakko Timonen, Lappeenranta

Pekka Vahtera, Lappeenranta

Konetekniikka:

Hannu Lund, Lappeenranta

Henna Ollikainen, Lappeenranta

Riku Peltonen, Lappeenranta

Kai Perttola, Lappeenranta

Juuso Raitila, Jyväskylä

Atte Sipari, Helsinki

Juho Syrjänen, Lappeenranta

Ympäristötekniikka:

Elias Forsström, Lappeenranta

Inkeri Marttila, Lappeenranta

Paavo Tertsunen, Lappeenranta

Elisa Uusitalo, Lappeenranta

Sähkötekniikka:

Joonas Kontkanen, Lappeenranta

Otto-Eeti Räisänen, Lappeenranta

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Keskustelu