Suuri joukko opiskelijoita valmistuu ammattiin Saimaan ammattiopisto Samposta – katso nimilista!

Valmistuvat ovat kukkansa ansainneet. Kuvituskuva.

toimitus

Saimaan ammattiopistosta valmistuu 30.5. ja 31.5. suuri joukko opiskelijoita. Listalla on edellä mainittuina päivinä valmistuvien lisäksi myös aiemmin huhti-toukokuussa valmistuneiden opiskelijoiden nimet.

Luettelossa ovat nimen julkaisuluvan antaneet valmistuneet.

Imatralla valmistuvat 30.5.2018

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Borisov Ivan, Lappeenranta, Eskelinen Lasse, Lappeenranta, Haapsaari Aaron, Imatra, Hintsanen Lasse, Imatra, Holsti Niko, Imatra, Joronen Juho, Imatra, Kainulainen Aleksi, Imatra, Kitunen Jori, Lappeenranta, Montonen Anssi, Imatra, Pellinen Antti, Imatra, Sarantila Veeti, Imatra, Seppänen Aapo, Imatra, Summanen Simo, Imatra, Väisänen Micael, Imatra

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Ahlgren Angela, Lappeenranta, Brofeldt Petra, Imatra, Hämäläinen Emma, Lappeenranta, Keskinen Vilma, Lappeenranta, Koc Jasemin, Lappeenranta, Lappalainen Helmi, Lappeenranta, Nurkka Iida (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Oprea Kristina, Imatra, Pekkanen Laura, Lappeenranta, Pio Hanne, Lappeenranta, Rapi Miisa, Lemi, Viinanen Krista, Rautjärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Frosti Joonas, Imatra, Granholm Jonna, Imatra, Havia Sara, Imatra, Juntunen Sanni, Imatra, Kähar Aljona, Ruokolahti, Miikki Lenni, Imatra, Munukka Eetu, Imatra, Paukku Ida, Imatra, Pitkonen Teijo, Imatra, Pääkkönen Jonna, Imatra, Pääkkönen Juho, Imatra, Pöysti Jessica, Imatra, Rautio Anni, Imatra, Simpanen Niko, Imatra, Soloveva Tatiana, Imatra, Vasara Viivi, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Auvinen Pia, Imatra, Heino Carita, Ruokolahti, Hytti Eveliina, Lappeenranta, Immonen Julia, Imatra, Markku Silja, Imatra, Nokelainen Marianne, Imatra, Romanainen Iida, Imatra, Rämö Ida-Sofia (kaksoistutkinto), Imatra,

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Saarenpää Sanna, Imatra

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Haakana Kristian, Imatra, Haakana Niko, Imatra, Haakana Sini, Imatra, Högbacka Daniel, Imatra, Karjalainen Joonas, Imatra, Kervinen Einari, Imatra, Lempinen Tommi, Imatra, Liimatainen Lauri, Imatra, Luukkonen Eelis, Imatra, Luukkonen Josi, Imatra, Putto Matias, Imatra, Smirnov Aleksei, Imatra

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Lallo Lassi, Lappeenranta, Piiparinen Aaro, Lappeenranta, Pulkkinen Tuomo, Imatra, Terävä Niko, Rautjärvi

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Hepo-oja Satu, Imatra, Koponen Sanna, Imatra, Levina Eveliina, Imatra, Nousiainen Jonna (kaksoistutkinto), Imatra, Pulkkinen Kirsi, Parikkala, Pätäri Anniina, Imatra, Roiha Sonja, Imatra, Seppänen Reetta, Rautjärvi, Smal Charlotta, Lappeenranta, Tiihonen Iida, Imatra, Törmä Essi, Imatra

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Havakka Karoliina, Imatra, Isopoussu Jenna, Imatra, Kallonen Pinja, Ruokolahti, Koho Heidi, Imatra, Koponen Tiia (kaksoistutkinto), Imatra, Makkonen Julie, Imatra, Mäntykangas Minttu (kaksoistutkinto), Imatra, Paavilainen Teemu, Imatra, Pekonen Netta, Imatra, Pohjalainen Jami, Imatra, Pulkkinen Samuli, Imatra, Repka Laura, Kerava, Ryytty Mari (kaksoistutkinto), Imatra, Tiilikainen Jonna, Lappeenranta, Tovstiuk Anzhelika, Imatra, Vainikka Nestori, Imatra, Viklund Laura, Imatra

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Jokinen Kalle, Imatra, Jäkälä Juha, Lappeenranta, Kamunen Konsta, Imatra, Kettunen Kasper, Lappeenranta, Kutila Tanja, Lappeenranta, Laurila Elmo, Lappeenranta, Luostarinen Valto, Imatra, Pöntinen Ilpo, Imatra, Rissanen Minna, Imatra, Tolmunen Toni, Rautjärvi, Viertorinta Jyri, Lemi, Vilhola Jere, Lappeenranta

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Honkalammi Antti, Imatra, Julin Panu, Imatra, Kostiainen Outi, Sulkava, Lahikainen Lauri, Taipalsaari, Laukkanen Saku, Imatra, Mantila Jani, Lappeenranta, Marttila Sini, Imatra, Miettinen Juho, Imatra, Muttonen Eero, Lappeenranta, Taraneva Kiia, Imatra

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Hakala Kai, Lemi, Kauppi Pasi, Kouvola, Kuikka Petrus, Lappeenranta, Lankinen Sari, Parikkala, Lapakko Topi, Ruokolahti, Martikainen Tero, Imatra, Nieminen Timo, Taipalsaari, Pajunen Ville, Ruokolahti, Pellinen Jouni, Ruokolahti, Porthén Kalle, Lappeenranta, Ruosteinen Ulla-Maarit, Lappeenranta, Savilaakso Olli, Imatra, Sikiö Konsta, Ruokolahti, Silvennoinen Petri, Ruokolahti, Tiainen Antti, Imatra, Tiilikainen Mika, Imatra, Vallin Marjut, Lappeenranta

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Hammarén Emma, Imatra, Hietanen Hermanni, Lappeenranta, Kiljunen Aapo, Kitee, Kiuru Niko, Luumäki, Luukkonen Niko, Iitti, Myllys Antti, Imatra, Rautio Eino, Ruokolahti, Ruhanen Manu, Ruokolahti, Tiainen Jani, Savonlinna, Vänttinen Riku, Ruokolahti

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Lappalainen Jani, Imatra, Nuutinen Ville, Imatra, Ovaska Jussi, Rautjärvi, Rissanen Alex, Parikkala, Ylönen Tuukka, Rautjärvi

Puualan perustutkinto, puuseppä

Alanko Marleena, Taipalsaari, Heino Ari, Imatra, Holzberg Merike, Imatra, Holzberg Merit, Lappeenranta, Honkanen Marko, Imatra, Häkkinen Elena, Lappeenranta, Karjalainen Juha, Lappeenranta, Karu Oskar, Imatra, Lehtinen Joonas, Lappeenranta, Myller Nora, Lappeenranta, Nupponen Kalle, Rautjärvi, Reinikainen Ulpu, Lappeenranta, Ruohio Timo, Lappeenranta, Silvennoinen Juho, Lappeenranta, Teräväinen Heli, Imatra, Tiippana Tommi, Imatra

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Ermakov Anton, Lappeenranta, Hinkkanen Elmeri, Parikkala, Issakainen Toni, Lappeenranta, Kanev Nikita, Imatra, Karun Wasu, Lappeenranta, Raatikainen Samu, Lappeenranta, Saukkonen Juuso, Rautjärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Huotari Johanna, Imatra, Hyvärinen Mika, Imatra, Leinonen Ville, Imatra, Lottonen Katri, Imatra, Mälkönen Ari, Lappeenranta, Pietikäinen Mirka, Imatra, Tahvanainen Ville, Imatra, Vihavainen Katja, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja

Andelin Tuukka, Imatra, Homanen Jere (kaksoistutkinto), Imatra, Huusman Toni, Imatra, Kattainen Nico, Ruokolahti, Kekkonen Eetu, Ruokolahti, Kymäläinen Kasper (kaksoistutkinto), Ruokolahti, Lampinen Miiko, Imatra, Miettinen Karita, Ruokolahti, Niininen Arttu, Imatra, Niininen Miika, Imatra, Nuutinen Väinö, Imatra, Paajanen Ilkka, Imatra, Puurunen Max, Lappeenranta, Raunio Jani (kaksoistutkinto), Imatra, Saukkonen Jani, Imatra, Sipponen Severi, Lappeenranta, Stjerna Leevi, Imatra, Vesala Oskari (kaksoistutkinto), Imatra, Vilpas Jesse, Lappeenranta, Ärttö Leevi, Imatra

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

Hiltunen Marko, Lappeenranta, Jääskeläinen Jesse, Lappeenranta, Koskinen Panu, Lappeenranta, Kuolimo Mika, Lappeenranta, Kurhinen Ritva, Imatra, Lautala Jari, Lappeenranta, Oikkonen Jukka, Lappeenranta, Pappinen Jukka, Lappeenranta

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Hiltunen Lassi, Imatra, Kontra Simo, Imatra, Kuru Topi (kaksoistutkinto), Rautjärvi, Laitinen Jere, Ruokolahti, Martikainen Jesse, Imatra, Myöhänen Samu, Imatra, Peltonen Niko, Imatra, Pio Jere, Imatra, Pitkänen Aleksi, Imatra, Pukarinen Miika, Lappeenranta, Reissell Joni, Ruokolahti, Riikonen Topi, Imatra, Tauriainen Mitja, Lappeenranta, Tella Ville, Imatra, Väkevä Riku-Petteri, Ruokolahti

Lappeenrannassa valmistuvat 31.5.2018

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Frantsi Jaakko, Savitaipale, Gornev Anton, Lappeenranta, Ikävalko Riku, Lappeenranta, Kauppinen Teemu, Lappeenranta, Kemppainen Aleksi, Lappeenranta, Kervinen Marko, Lappeenranta, Kuittinen Saku, Lappeenranta, Kuutela Tuukka, Lappeenranta, Limingoja Mikko, Lappeenranta, Luukkonen Riku, Lappeenranta, Manninen Joakim, Lappeenranta, Mustanoja Miika, Luumäki, Muukka Teemu, Lemi, Mäenpää Santeri, Luumäki, Nikkilä Jesse, Lappeenranta, Parvi Teemu, Lappeenranta, Pesari Juho, Lappeenranta, Pesu Henri, Taipalsaari, Pipinen Joona, Lappeenranta, Pirhonen Topias, Lappeenranta, Puonti Taavi, Lappeenranta, Rummukainen Jesse, Lappeenranta, Sinkkonen Rasmus, Taipalsaari, Svidkovski Daniel, Lappeenranta, Yeniay Ahmet, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Belyaeva Elena, Lappeenranta, Buzberg Galina, Lappeenranta, Gestranius Kaius, Lappeenranta, Mattero Petri, Lappeenranta, Repo Mira, Lappeenranta, Suanphet Savanee, Lappeenranta, Tiimo Pamela, Lappeenranta, Zhukova Olena, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Hienonen Noora, Lappeenranta, Karhu Elina, Lemi, Korpelainen Taina, Lappeenranta, Kostiainen Carita, Lappeenranta, Laamanen Maija, Lappeenranta, Lavikainen Oona, Lappeenranta, Lonka Aino, Imatra, Myllärinen Katariina, Lappeenranta, Pönni Kristiina, Lappeenranta, Rapo Johanna, Lappeenranta, Taskula Cecilia, Lappeenranta, Timchenko Daria, Lappeenranta, Timonen Mira, Imatra

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Bunthawee Sudarat, Lappeenranta, Haapanen Reelika, Lappeenranta, Heikkinen Pasi, Lappeenranta, Hämäläinen Kalle, Lappeenranta, Karhu Raimo, Lappeenranta, Kilpiä Rapeeporn, Lappeenranta, Korhola Annu-Niina, Lappeenranta, Koskinen Arsi, Lappeenranta, Lubari Rina, Lappeenranta, Nororaita Tuomas (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Rantakaulio Remi, Lappeenranta, Smolander Davut, Lappeenranta, Taskula Sofia, Lappeenranta, Titova Anna, Lappeenranta, Toivola Elmo, Taipalsaari, Valerián Slavomír, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Borgström Rosa (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Isayeva Viktoria, Lappeenranta, Kangasmuukko Sonja, Lappeenranta, Mentula Kiia, Lappeenranta, Myllymaa Laura, Lappeenranta, Pietiläinen Jonna, Lappeenranta, Rantala Kaisla, Virolahti, Suvanto Sami, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Mykkänen Kristina, Lappeenranta, Pronina Helvi, Imatra, Pulkkinen-Tams Tuija, Lappeenranta, Zinkevich Stella, Lappeenranta

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Asikainen Nico, Lappeenranta, Kangaspunta Jarno, Lappeenranta, Metiäinen Joonatan, Lappeenranta, Mironchik Sergey, Lappeenranta, Montonen Ari-Pekka, Luumäki, Ojansuu Valtteri, Lappeenranta, Penna Joni, Lappeenranta, Pitkänen Roope, Lappeenranta, Rahikainen Micha, Lappeenranta, Virtanen Henri, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Autio Emil, Sipoo, Heikkilä Tuomo, Luumäki, Hyppänen Riku, Lappeenranta, Kolehmainen Jani, Lappeenranta, Laiho Tuomas, Lappeenranta, Nikkanen Marko, Lappeenranta, Petranen Jesse, Lappeenranta, Piiroinen Timo, Lappeenranta, Rantatulkkila Veikka, Lappeenranta, Taskinen Jani, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Barbakov Anatoli, Lappeenranta, Hiltunen Joni, Lappeenranta, Hömppi Kari, Savitaipale, Inkiläinen Niko, Lappeenranta, Kailio Birgit, Lappeenranta, Kontunen Jouni, Lappeenranta, Lantta Niko, Savitaipale, Muhli Mika, Lappeenranta, Mustonen Mira, Lappeenranta, Pehkonen Marko, Lohja, Pekonen Timo, Lappeenranta, Pietilä Petri, Lappeenranta, Rinta-Piirto Matti, Lappeenranta

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Backman Heli, Lappeenranta, Helo Julia, Lappeenranta, Jevloeva Liza, Lappeenranta, Kolehmainen Asta, Lemi, Piili Camilla, Lappeenranta, Poryadina Daria, Lappeenranta, Raukko Susanna, Lappeenranta, Seppälä Laura, Lappeenranta, Vaittinen Taisa, Lappeenranta, Veikkanen Jenna, Luumäki

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Alakoivu Marjo, Taipalsaari, Tissari Sanna, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Airas Hanna, Lappeenranta, Amoroso Ruben, Taipalsaari, Gubochkina Elena, Lappeenranta, Heikkinen Taavi, Lappeenranta, Husu Sanni, Taipalsaari, Hyypiä Ville, Lappeenranta, Juutilainen Saara, Luumäki, Kekola Elina, Lappeenranta, Keskisaari Nuutti, Lappeenranta, Korkala Tiiu, Lappeenranta, Kosonen Inka, Lappeenranta, Kotisalo Arttu, Lemi, Kyllönen Aino, Lappeenranta, Kälviäinen Eemeli, Lappeenranta, Lehtinen Samuli, Lappeenranta, Loikkanen Jesse, Lappeenranta, Lötjönen Miko, Lappeenranta, Maarnela Jere, Lappeenranta, Meisaari Valtteri, Oulu, Meronen Piia, Lappeenranta, Meuronen Kaapo, Lappeenranta, Mäkelä Jani, Lappeenranta, Mäkinen Johanna, Lappeenranta, Narinen Paavo, Lappeenranta, Nenonen Aleksi, Lappeenranta, Nironen Emma (kaksoistutkinto), Taipalsaari, Näivä Ida, Lappeenranta, Oinonen Elli, Imatra, Ostanen Iuliia, Lappeenranta, Palo Annika, Taipalsaari, Partanen Janne, Lappeenranta, Peräkasari Topi, Lappeenranta, Pöppönen Aleksi, Lappeenranta, Raatikainen Sonja, Lappeenranta, Rantakallio Emmi, Lappeenranta, Rissanen Mikko, Lappeenranta, Räikkönen Anu, Lappeenranta, Rämä Anssi, Lemi, Savikurki Nico, Lappeenranta, Savolainen Päivi, Imatra, Sivonen Laura, Lappeenranta, Skogster Lauri, Savitaipale, Solkias Elina, Lappeenranta, Teittinen Juho, Mikkeli, Vahla Roosa, Lappeenranta, Virelä Miiro, Lappeenranta, Wu Chenyu, Lappeenranta, Väisänen Sanna, Lappeenranta

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Kaarakainen Oskari, Lappeenranta, Koljonen Mikko, Lappeenranta, Kukkonen Miro, Lappeenranta, Ovaska Anni, Luumäki, Ovaskainen Jenna, Imatra, Parshukov Erik, Lappeenranta, Seilo Ville, Lappeenranta, Sivonen Elisa, Lappeenranta, Vartiainen Nea, Lappeenranta

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Aakio Riina, Lappeenranta, Kouvo Hans, Lappeenranta, Ruokonen Henry, Lappeenranta

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja

Kälviäinen Petteri, Lappeenranta, Uski Simo, Taipalsaari

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aapro Eetu, Savitaipale, Arakchou Mohammed, Lappeenranta, Behm Leevi, Lappeenranta, Gubko Artem, Lappeenranta, Haapakorva Tuomo, Lappeenranta, Halazubau Barys, Lappeenranta, Holma Risto, Luumäki, Huttunen Oliver, Luumäki, Huuhka Janne, Lappeenranta, Hyytinen Kalle, Lappeenranta, Inkeroinen Sauli, Lappeenranta, Karhunen Miro, Luumäki, Keskisaari Valo, Lappeenranta, Kontio Jarno, Lappeenranta, Kuismanen Aleksi, Rautjärvi, Kärmeniemi Eetu, Lappeenranta, Liikkanen Valtteri, Lemi, Loikkanen Einari, Taipalsaari, Markkanen Jesse, Lappeenranta, Mertala Tony, Lappeenranta, Määttä Mikko, Lappeenranta, Nevalainen Antti, Lappeenranta, Niiva Lucas, Lappeenranta, Nurhonen Kari, Lappeenranta, Ojala Henri, Lappeenranta, Parviainen Jami, Lappeenranta, Pentti Aleksi, Lappeenranta, Rasa Otto, Lappeenranta, Rusanen Robert, Lappeenranta, Räsänen Kristian, Luumäki, Salmi Eemil, Lappeenranta, Suoknuuti Jesse, Luumäki, Suomalainen Jyrki, Lappeenranta, Tissari Salla, Lappeenranta, Tuulmägi Markus, Lappeenranta, Vanhala Ville, Savitaipale, Vattukumpu Roope, Luumäki, Voutilainen Miro, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Aapro Noora, Luumäki, Afonina Anastassia, Lappeenranta, Ahola Tarja, Lappeenranta, Ahvonen Henna, Taipalsaari, Hagert Regina, Lappeenranta, Hanski Henna, Lappeenranta, Helenius Jenna, Lappeenranta, Hietaranta Senni, Lappeenranta, Horttanainen Jenni, Lappeenranta, Jaanu Satu, Lemi, Jämsén Totti, Lappeenranta, Jääskeläinen Joonas, Ruokolahti, Karjalainen Liia, Lappeenranta, Kemppi Sanna, Lappeenranta, Kilpi Riina, Lappeenranta, Kivimäki Kukka, Lappeenranta, Korhonen Noora, Imatra, Kotkova Iriina, Imatra, Kungas Joel, Lappeenranta, Kuningas Katri, Luumäki, Käyhty Milla, Lappeenranta, Laitinen Ari, Imatra, Lampinen Vesa, Imatra, Lavikka Vilma, Lappeenranta, Levänen Kiia, Lappeenranta, Lipsanen Saku, Imatra, Mahla Jenni, Imatra, Miasnikova Natalia, Lappeenranta, Mikkola Mira, Lappeenranta, Minayeva Hanna, Lappeenranta, Muttilainen Tomi, Lappeenranta, Myllynen Amanda, Lappeenranta, Nokelainen Piritta, Lappeenranta, Nylund Jenni, Lappeenranta, Paavola Frida, Lappeenranta, Partanen Viivi, Lappeenranta, Peräkylä Tiina, Lappeenranta, Petranen Jenna, Lappeenranta, Pulkkinen Heli, Imatra, Rautio Mervi, Imatra, Reponen Inka-Tuulia, Lappeenranta, Roiha Annika, Imatra, Ruosteinen Klara, Lappeenranta, Saarenniemi Maisa, Lappeenranta, Salmi Jonna, Lappeenranta, Sikiö Santtu, Imatra, Silván Johanna (kaksoistutkinto), Taipalsaari, Sinkko Petra, Lappeenranta, Sorsa Irina, Lappeenranta, Tiainen Sanna, Lappeenranta, Tomperi Tommi, Lappeenranta, Venäläinen Inka, Luumäki, Väisänen Sonja, Lappeenranta, Väänänen Vilmiina, Lappeenranta, Yavuz Busra, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Altun Erdi, Lappeenranta, Hietasara Eino, Lappeenranta, Hämäläinen Juuso, Lappeenranta, Immonen Nico, Taipalsaari, Juuti Jukka, Lemi, Kaijansinkko Aapo, Lappeenranta, Kareinen Pauli, Lemi, Karhu Juuso, Lappeenranta, Kilpiä Antti, Lappeenranta, Koivisto Niko, Lappeenranta, Koskinen Akseli, Lappeenranta, Kärkäs Niklas, Lappeenranta, Käyhty Toni, Lappeenranta, Laari Tiitus, Savitaipale, Lappalainen Kuisma, Lappeenranta, Lavikainen Aatu, Lappeenranta, Lehtinen Kari, Lappeenranta, Leinonen Jyrki, Lappeenranta, Leppänen Joni, Lappeenranta, Manula Mika, Parikkala, Matikainen Olli, Lappeenranta, Muukka Mikko, Lemi, Niemi Mika, Lemi, Nyman Anssi, Lappeenranta, Pohjola Tomi, Lappeenranta, Ruotsalainen Leevi (kaksoistutkinto), Luumäki, Räikkönen Tatu, Lappeenranta, Saikko Arttu, Lappeenranta, Saira Tuukka, Lappeenranta, Suuntala Toni, Lappeenranta, Teder Oliver, Lappeenranta, Tiainen Jerri (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Vitikainen Eetu, Lappeenranta

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Ilvonen Juuso, Lappeenranta, Kivistö Joonas, Lappeenranta, Krohns Topias, Lappeenranta, Lehikoinen Roope, Lappeenranta, Liikka Joona (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Lukkarinen Joe, Rautjärvi, Mikkola Teemu, Lappeenranta, Niiranen Ville, Lappeenranta, Pajunen Simo, Lappeenranta, Pakarinen Roman, Lappeenranta, Pääkkölä Tiitus, Lappeenranta, Pääkkönen Kasperi, Lappeenranta, Rossi Eemeli, Lappeenranta, Ryösö Petja, Lappeenranta, Tapio Mikko, Lappeenranta, Tolonen Otto, Taipalsaari

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Kontunen Joonas, Lappeenranta, Lavonen Tuukka, Lappeenranta, Matilainen Miika, Imatra, Paakkinen Aapeli, Lappeenranta, Pohjonen Ville, Lemi, Suopanki Eemeli, Lappeenranta, Villa Peter, Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ahonen Joni, Lappeenranta, Auvinen Markus, Ruokolahti, Barthels Miiko, Imatra, Hyttinen Jesse, Lappeenranta, Immonen Tommi, Lappeenranta, Jääskeläinen Jon, Imatra, Kalpio Mikko, Lappeenranta, Karvanen Elisa, Lappeenranta, Koltsov Vladislav, Imatra, Lehmusjärvi Otso, Imatra, Leino Jere, Lappeenranta, Lempiäinen Jesse, Lappeenranta, Matikainen Jere, Imatra, Medina Hernandez Samuel, Imatra, Nikku Henri, Lappeenranta, Piiparinen Veikko, Lappeenranta, Pirhonen Aleksi, Lappeenranta, Raskila Noora, Lappeenranta, Ripatti Roope, Lappeenranta, Saemee Chonni, Lappeenranta, Sinkkonen Santeri, Imatra, Torikka Joonas, Imatra, Turku Jyri, Lappeenranta

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto

Baryshev Jekaterina, Taipalsaari, Hukkanen Mari, Lappeenranta, Kalpio Jessica, Imatra, Morozova Irina, Lappeenranta, Sekach Inna, Lappeenranta, Tcaregorodtceva Aleksandra, Lappeenranta, Tioukova Natalia, Lappeenranta, Ukonmurto Airi, Sulkava, Vagalis Liubov, Lappeenranta,

Huhti-toukokuun aikana valmistuneet:

Imatra

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Tella Joni, Imatra

Hiusalan perustutkinto

Honkaluoma Niina, Lappeenranta, Hämäläinen Jonna, Imatra, Korjula Aija, Imatra, Tyrmi Anneli, Lappeenranta, Ylönen Tuija, Imatra

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Punnonen Juuso, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Blomqvist Joel, Lappeenranta, Vesikko Niko, Imatra

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja

Mäkelä Emma, Imatra

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Hänninen Sari, Lappeenranta, Kemppi Marjo, Lappeenranta

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Oikkonen Minna, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Haakana Jenny, Imatra, Haakana Karoliina, Imatra, Jeskanen Tiina, Imatra, Lampi Sari, Imatra, Parviainen Päivi, Imatra

Paperiteollisuuden ammattitutkinto

Arponen Teemu, Imatra, Haile Ghrezghir Filmon, Lappeenranta, Harmanen Timo, Imatra, Keronen Roope, Imatra, Kolehmainen Ville, Imatra, Koskela Tomi, Lappeenranta, Lankinen Sami, Imatra, Pellinen Jari, Imatra, Tahvanainen Iiro, Imatra, Tuononen Markku, Imatra, Valtonen Pekka, Imatra, Vihavainen Oke, Lappeenranta, Vuojärvi Ville, Imatra

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Kiiskinen Niko, Imatra, Könssi Jere, Imatra, Lahtinen Petri, Imatra, Torikka Juuso, Rautjärvi, Virtanen Toni, Lappeenranta

Puualan perustutkinto, puuseppä

Karttunen Ari, Imatra, Söderholm Sasu, Lappeenranta

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Husu Marja, Ruokolahti, Salminen Anu, Lemi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja

Halttunen Teemu, Jyväskylä, Kontra Miika, Imatra, Konttinen Toni, Lappeenranta, Laamanen Joonas, Imatra, Pelkonen Mikko, Imatra, Savilaakso Jaana, Imatra, Sinkkonen Juho, Imatra, Titov Sergei, Imatra, Wirpi Tommy, Imatra

Ruokolahti

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Annervo Joonas, Imatra, Autere Jukka, Ruokolahti, Immonen Vesa, Sulkava

Lappeenranta

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Saira Miika, Lappeenranta, Turunen Oskari, Lappeenranta, Vehmasvaara Jesse, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Hyväri Sari, Lappeenranta, Jäntti Tuula, Lappeenranta, Khlongpanich Irada, Lappeenranta, Martikainen Kari, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Hänninen Marita, Savonlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Slavov Vladimir, Imatra

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Salonen Seppo, Luumäki

Kondiittorin ammattitutkinto

Kuningas Eija, Luumäki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Kivistö Reko, Lappeenranta

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Karvanen Jaana, Imatra

Kunnossapidon ammattitutkinto

Toiviainen Riku, Imatra

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Junna Kanitha, Lappeenranta, Kylliäinen Tuuli, Lappeenranta, Toropainen Narissara, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Ikonen Jenni, Lappeenranta, Linnavirta Teemu, Lappeenranta, Paakki Minna, Lappeenranta, Pelo Justus, Lappeenranta, Pohjola Essi, Lappeenranta, Törmälä Ville, Lappeenranta, Vitikka Riku, Lappeenranta

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Peltonen Maija, Taipalsaari, Sallinen Tiina, Lappeenranta

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Kiljunen Tiia, Imatra

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja

Junikka Tomi, Lappeenranta, Kyyrö Toni, Imatra, Käyhty Tino, Savitaipale, Niinimäki Joonas, Lappeenranta, Siivonen Kai, Lappeenranta, Taipale Aki, Lappeenranta, Talonpoika Emmi, Lappeenranta, Tikka Lauri, Lappeenranta, Tuuva Aleksi, Lemi

Sisustusalan ammattitutkinto

Kaikko Julia, Lappeenranta, Pötry Tanja, Lappeenranta, Villman Heidi, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Hiltunen Oona, Lappeenranta, Hjerppe Mari, Lappeenranta, Hokkanen Ville, Lappeenranta, Karhula Sanna, Lappeenranta, Khardikova Marija, Lappeenranta, Kuoppala Jutta, Miehikkälä, Peräkylä Minna, Lappeenranta, Rudenko Liliya, Lappeenranta, Saari Sanni, Lappeenranta, Utriainen Simo, Lappeenranta, Väätämöinen Marjo, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Haikulainen Timo, Lappeenranta, Mahkonen Jussi, Lappeenranta, Sedig Heli, Lappeenranta, Seppänen Jani, Lappeenranta, Tolvanen Matias, Lappeenranta

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Kettunen Tuomas (kaksoistutkinto), Lappeenranta, Salomies Taavi, Lappeenranta, Särkkinen Jesse (kaksoistutkinto), Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Anttila Perttu, Lappeenranta, Garcia Roberto, Lappeenranta, Laakso Joni, Lappeenranta, Nogelainen Santeri, Lappeenranta, Sorsa Netta, Luumäki

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Virtanen Pia, Imatra

Vartijan ammattitutkinto

Akkila Kalevi Osmo, Hamina, Hyyryläinen Eetu Henrik, Kotka, Mäntynen Joonas, Kotka

Kommentoi

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Palvelut