Tässä ovat Saimaan ammattiopisto Samposta loka-joulukuussa 2018 valmistuneet opiskelijat

Kuvituskuva. Riitta Ketola

toimitus

Saimaan ammattiopisto Samposta valmistui loka-joulukuussa 2018 lähes 200 opiskelijaa.

Luettelossa on niiden valmistuneiden nimet, jotka eivät ole kieltäneet nimen julkaisua.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Aulasuo Nora, Lappeenranta, Rikkinen Sofia-Emilia, Lappeenranta, Tarenius Laura, Lappeenranta, Tynys Juulia, Luumäki

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Hannukainen Ida, Lappeenranta, Kellola Tuovi, Savitaipale

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Lind Mariam, Lappeenranta, Paganus Christiina, Lappeenranta, Yusuf Ayan, Lappeenranta

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Hartikainen Mika, Virolahti, Karppanen Harri, Lappeenranta, Roisko Tero, Lappeenranta

Kondiittorin ammattitutkinto

Ylä-Outinen Arja, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Huusari Jose, Lappeenranta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Hänninen Peter, Taipalsaari

Kunnossapidon ammattitutkinto

Akkanen Tomi, Lappeenranta, Asikainen Teemu, Rautjärvi, Jaatinen Miika, Imatra, Karikumpu Manu, Ruokolahti, Salonen Toni, Imatra, Vesivalo Jani, Lappeenranta

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Jääskö Jutta, Lappeenranta, Kantoluoto Elisa, Lappeenranta, Leppänen Heidi, Lappeenranta, Virkunen Tatiana, Lappeenranta

Käsityöntekijän ammattitutkinto

Blaziene Maria, Lappeenranta, Lamberg Ritva, Lappeenranta, Paananen Piia, Lappeenranta

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Gieschler Jasmin, Lappeenranta, Karhula Angelina, Lemi, Lemiläinen Nadejda, Lappeenranta, Njie Yaya, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Haverinen Päivi, Lappeenranta, Heikkonen Satu, Lappeenranta, Huhtiniemi Sanni, Luumäki, Härkönen Anita, Lappeenranta, Kallio Marika, Lappeenranta, Kauppinen Iida, Lappeenranta, Keränen Markus, Lappeenranta, Kinnunen Aapo, Lappeenranta, Koivumäki Paula, Lappeenranta, Kolehmainen Miro, Lappeenranta, Kosonen Lukas, Lappeenranta, Kylmälä Vilma, Luumäki, Kämäräinen Olga, Lappeenranta, Lenruth Jerry, Lappeenranta, Loskutova Natalia, Lappeenranta, Maijanen Helena, Lappeenranta, Mäenpää Noora, Lappeenranta, Männistö Aada, Lappeenranta, Paananen Emilia, Taipalsaari, Partonen Brisitte, Lappeenranta, Pohjola Katja, Lappeenranta, Rasa Sanna, Lappeenranta, Savolainen Jesse, Lemi, Taskula Maarit, Lappeenranta, Torniainen Emmi, Lappeenranta, Tuononen Noora, Lappeenranta, Uski Riku, Lappeenranta, Valtonen Jutta, Parikkala

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Aaltonen Santtu, Lemi, Holma Roope, Luumäki, Kostiainen Sami, Puumala

Maalarin ammattitutkinto

Alander Hanna, Lappeenranta, Pitkänen Riamilla, Lappeenranta

Markkinointiviestinnän erikoisammattitutkinto

Hyrkkänen Jaana, Lappeenranta, Komu Sanna, Imatra, Siitari Emmi, Helsinki, Vilhunen Jonna, Imatra

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Nevalainen Ida, Lappeenranta

Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja

Heikkonen Konsta, Luumäki, Koskela Santeri, Luumäki, Kuukka Saku, Lappeenranta, Lyijynen Eetu, Lappeenranta

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Gorbachev Dmitry, Lappeenranta, Härki Mamun, Lappeenranta, Israelian Dmitrii, Lappeenranta, Koistinen Markus, Lappeenranta, Kumpulainen Jami, Lappeenranta, Neves Pereira Marco, Imatra, Pullola Onni, Lappeenranta, Torzhakov Alexey, Lappeenranta, Turunen Joonas, Lappeenranta

Sisustusalan ammattitutkinto

Dyster Johanna, Lappeenranta, Kontkanen Kirsti, Lappeenranta, Kuutela Heli, Lappeenranta, Laakso Julia, Lappeenranta, Matikainen Ralina, Imatra, Qvintus Ulla, Lappeenranta, Vahersalo Maarit, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Aholainen Heidi, Lemi, Bjong Alvar, Taipalsaari, Burman Nico, Lappeenranta, Eteläinen Mika, Lappeenranta, Hagman Svetlana, Lappeenranta, Jäppinen Merja, Imatra, Kantonen Miia, Lappeenranta, Khardikova Tatjana, Lappeenranta, Kosonen Anu, Lappeenranta, Kosunen Samu, Lappeenranta, Laasonen Sanna, Lappeenranta, Launipuro Reija, Lappeenranta, Mattinen Jutta, Lappeenranta, Miikki Anu, Imatra, Mutikainen Sanna, Lappeenranta, Niitlahti Emmi, Lappeenranta, Paajanen Tanja, Lappeenranta, Pääkkönen Nestori, Lappeenranta, Saastamoinen Ellamiina, Lappeenranta, Salmela Susanna, Lappeenranta, Saranpää Severi, Lappeenranta, Seppälä Erkki, Lappeenranta, Suutari Aapo, Lappeenranta, Tapanila Minna, Lappeenranta, Tuhkalainen Miska, Savitaipale, Varis Heidi, Lappeenranta, Virtanen Rauni, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Kareinen Juuso, Lappeenranta

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Sirenne Onni, Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ilama Daavid, Imatra, Virtanen Waltteri, Lappeenranta

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Behm Anna, Lappeenranta, Halko-Liukkonen Tuija, Lappeenranta, Hämäläinen Tuula, Lappeenranta, Kelkka Jaana, Lappeenranta, Lindberg Marika, Lappeenranta, Lähteenmäki Sari, Imatra, Marttinen Eeva-Liisa, Lappeenranta, Niemi Merja, Lappeenranta, Nurmiainen Sanna, Lappeenranta, Sairanen Kaisa, Lappeenranta

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Kontunen Tiina, Imatra, Kutvonen Arja, Lappeenranta, Kähkönen Susanna, Imatra, Mieskolainen Helena, Lappeenranta, Pousi Jukka, Lappeenranta, Varis Päivi, Lappeenranta

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Härkönen Minna, Lappeenranta, Koskelainen Maarit, Lappeenranta, Lepistö Sari, Lappeenranta

Vartijan ammattitutkinto

Nyrkkö Tiia, Imatra, Pulkkinen Jere, Lappeenranta, Vertanen Jesse, Imatra

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Manninen Roni, Lappeenranta, Myllärinen Jani, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Mälkiä Nelly, Imatra

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Baklanova Valeria, Lappeenranta, Heiskanen Saija, Lappeenranta, Inkinen-Tapio Pirre, Lappeenranta, Könönen Merja, Lappeenranta, Räihä Riikka, Lappeenranta, Skyttä Kirsi, Lappeenranta, Taipale Liisa, Lappeenranta

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Gröhn Ronja, Imatra

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Kykkänen Jenni, Imatra

Paperiteollisuuden ammattitutkinto

Karhula Matias, Lappeenranta, Kuisma Jari, Imatra, Lappalainen Joni, Lappeenranta, Lindberg Mika, Kouvola, Mykrä Teemu, Imatra, Piik Elmeri, Rautjärvi

Paperiteollisuuden erikoisammattitutkinto

Rimpisalo Samuli, Taipalsaari

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Ikävalko Hanna, Lappeenranta, Juvakka Jani, Lappeenranta, Keltanen Niko, Lappeenranta, Kemppinen Mari, Imatra, Lifländer Niina, Lappeenranta, Nurkka Mika, Lappeenranta, Parviainen Joona, Imatra, Sepponen Pirjo, Imatra, Sinkkonen Ossi, Imatra, Timonen Nina, Imatra

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Holopainen Eemeli, Imatra, Hälvä Iikka, Imatra, Kupiainen Jyri, Imatra, Pusenius Niko, Imatra, Vepsä Henna, Imatra, Vesikko Jesse, Imatra

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Kaplas Jari, Imatra, Mokhtar Badr, Imatra

Talotekniikan perustutkinto , putkiasentaja

Leppänen Joni, Imatra, Santajärvi Teemu, Imatra

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto

Lahtinen Niina, Lappeenranta, Märkälä Essi, Imatra, Peuhkuri Joni, Parikkala, Sinkko Ville, Lappeenranta, Valjakka Jarkko, Imatra

Yrittäjän ammattitutkinto

Saaristo Lilla, Imatra

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Alanko Simo, Luumäki, Jurkko Jennina, Rautjärvi

Aiheeseen liittyvää

  1. LUTista valmistuu joulukuussa noin 60 opiskelijaa – katso nimet ja onnittele! 14.12.2018 7:43
  2. Imatran yhteislukiosta valmistuu seitsemän ylioppilasta – katso nimet! 20.11.2018 9:40

Kommentoi

Palvelut